Sosyopark

BEŞ BOYUTLU GELECEK PROJESİNDE YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI!

19.10.2022

Üniversitemiz Sosyal İş Birlikleri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen ve İSTKA tarafından desteklenen Beş Boyutlu Gelecek Projesi’nde yeni eğitim-öğretim yılı çalışmalarına başlandı. Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde 17 farklı lisede yürütülen proje kapsamında yeni dönem seminerleri 10 Ekim tarihinde başladı.

Yeni dönem hazırlıkları çerçevesinde projenin yürütüldüğü okullarda görevli Müdür, Müdür yardımcısı, projeden sorumlu öğretmenlerimiz ve Okul Aile Birliği başkanlarının katılımıyla bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Faruk BAL’ın selamlama ve projeye bilgilendirme konuşmasının ardından proje idari sorumlusu Melike ÇAĞLIYAN eğitimler, atölyeler ve yeni dönem çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Akabinde katılımcı idareci, öğretmen ve veliler tarafından beyan edilen soru ve öneriler alınarak istişare edildi.

Müdür, Müdür Yardımcısı, Öğretmen ve Okul Aile Birliği Başkanları ile icra edilen toplantıdan sonra projede geçtiğimiz dönem yer alan gönüllü ekip üyelerinin ve yeni dönemde gönüllü olarak yer almak isteyen öğrencilerin katılımıyla bir tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Prof.Dr. Faruk BAL tarafından bilgilendirme yapılmasının ardından Melike ÇAĞLIYAN tarafından proje faaliyetlerine dair sunum gerçekleştirildi. Proje mali işler sorumlusu Abdussamed Yunus ÇAĞLIYAN ve geçtiğimiz dönem kamplara katılım gösteren gönüllü ekip üyeleri Veli Burak ALTINSOY, Ahmet Faruk DEMİRÖZ, Kadir DEMİRÖZ, A. Ümit SALIK, M. Eren ALTUN kamp faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

10 Ekim Pazartesi günü okullarda gerçekleştirilen dönemin ilk seminer çalışmaları gönüllü arkadaşlarımızın öğrencilere yaptıkları bilgilendirme sunumlarıyla başladı. Beş ilçede 17 farklı okulda bu dönem Aralık ayı sonuna kadar devam edecek olan eğitimler toplam 11 farklı konuda gerçekleştirilecektir. Ekim ayı sonu itibariyle gençlere farklı alanlarda beceri kazandırmak üzere uygulanan atölye çalışmalarına ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde başlanacaktır.