Sosyopark

Beş Boyutlu Gelecek Projesi İlk Dönemi Tamamlandı

15.06.2022

BEŞ BOYUTLU GELECEK PROJESİ İLK DÖNEMİ TAMAMLANDI

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği Üniversitemiz tarafından yürütülen, Kadıköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar Kaymakamlıklarının ortak olduğu, İstanbul Bilimler Akademisi Vakfı, Sultanbeyli ve Üsküdar Belediyelerinin iştirakçi olarak yer aldığı, Sancaktepe ve Ümraniye Belediyelerinin destek verdiği Beş Boyutlu Gelecek Projesi kapsamında ilk dönem faaliyetleri tamamlandı.

15 Şubat 2022 tarihinde başlayan proje kapsamında Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Sancaktepe ve Sultanbeyli ilçelerimizde 17 okulda 8 farklı alanda 12 eğitmen tarafından toplam 206 seminer verildi.

Beş ilçemizde Dijital Tasarım, Fotoğrafçılık, Tiyatro, Resim, Ahşap, Ney, Gitar, Bağlama, Kaligrafi atölyeleri gerçekleştirildi.

06 - 09 Mayıs 2022 tarihleri arasında projeye katılan lise öğrencileri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Antalya Alaaddin Keykubat Kamp alanında doğa ve spor kampı icra edildi. Projede Üniversitemizden 32 gönüllü lisans öğrencisi görev aldı.

Beş Boyutlu Gelecek Projesi 2022 yılı ilk dönem eğitimlerinin tamamlanmasının ardından Üniversitemiz Ziraat Bankası Kütüphanesi’nde; İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, Genel Sekreter Doç. Dr. Ekrem TAK, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Faruk BAL, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fehmi GÜR, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Elif GÜR, Proje İdari İşler Sorumlusu Melike ÇAĞLIYAN, Mali İşler Sorumlusu Abdussamed Y. ÇAĞLIYAN ve projenin uygulandığı 17 okuldan müdür, müdür yardımcısı ve projeden sorumlu öğretmenlerin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. İlk dönem çalışmaları hakkında bilgilendirmenin ardından eğitim ve faaliyetler hususunda istişare gerçekleştirildi. Toplantıda okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenlerimizin görüş ve tavsiyeleri dinlenerek proje faaliyetleri değerlendirildi. Yeni dönemde neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında katılımcılar ile birlikte İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi gezildi.